top of page

3D TARAMA, TERSİNE MÜHENDİSLİK VE 3D BASKI HİZMETLERİMİZ

Robot El
3 boyutlu yazıcı

3D TARAMA HİZMETİMİZ

Profesyonel 3D tarayıcılar ve uzman kadromuz ile her boyuttaki nesneyi kaliteli ve en hızlı şekilde tarayarak software ortamına aktarılmasını sağlamaktayız.

3 Boyutlu Tarama ile elde edilen veriler, tasarımcı ve imalatçılara tersine mühendislik ve kalite kontrol gibi farklı alanlarda önemli ilerlemeler sağlamaktadır. 3 Boyutlu Tarama işlemleri, taranacak ürün nesnenin rengi, boyutu, görsel detayları ya da geometrik karmaşıklığı ne olursa olsun en hassas ve sapma payı düşük net sonuçların, en kısa sürede elde edilmesine izin vermektedir.

Bu sayede ürünü nesneyi analiz edebilir ebatları ve özellikleri hakkında veriler elde edilerek mühendislik bilgi tecrübeleri eşliğinde ürün gelişimi tamamlanmış olmaktadır.

​3D TARAMA HİZMETİNİN EN SIK KULLANIM ALANLARI

  • Numunesi bulunan bir nesnenin yeniden üretilmesi

  • Hassas ölçü kontrolÜ

  • Tersine mühendislik

  • Alet kalıbı

  • Orjinal ürününün dökümantasyon yetersizliği veya bulunamaması

  • Bir ürünün orjinal üreticisinin artık bulunmaması fakat müşterilerin bu ürüne ihtiyacının olması

  • Ürünün bazı kötü özelliklerinin yeniden tasarlanmasına ihtiyaç duyulması,

  • Rakip ürünün iyi ve kötü özelliklerinin analiz edilmesi

Makine, sağlık, savunma, otomotiv, sanat ve coğrafya gibi daha bir çok alanda kullanım alanı bulunmaktadır.

 

TERSİNE MÜHENDİSLİK

3 Boyutlu, katı model datası mevcut olmayan, ancak üretilmiş örneği bulunan ürünlerin 3 boyutlu tarama ile elde edilen bilgisayar destekli datası, ürünün tasarım ve mühendislik anlamında iyileştirilmesi veya yeniden üretiminde gerekli kaynağı oluşturur. Tersine Mühendislik geometrik olmayan parçaların kolayca CAD modelinin oluşturulması, yıllar eşliğinde deforme olmuş parçaların CAD modelinin yeniden mühendislik bilgileri ile oluşturulması, üzerinden kumpas, mikrometre gibi ölçü aletleriyle ölçü alınamayacak haldeki parçaların CAD modelinin oluşturulması, yüksek hassasiyet ve düşük sapma payı ile CAD model oluşturulması, CAD model oluşturma süresinin kısalması, parametrik CAD model oluşturulabilmesi, tasarım hatalarının minimize edilmesi, gibi kaliteli, hızlı ve ekonomik çözümler sunar.

KALİTE KONTROL 

Oz Proje Mühendislik 3 boyutlu katı modellemeleri gerek sıfırdan mühendislik tecrübeleri ile yeni bir dizayn ile modelleyerek, gerek tarama cihazı gerekse tersine mühendislik yöntemleri ve daha birçok uzmanlık tecrübe yöntemleri ile ihtiyaç duyulan çalışmaya en uygun maliyet, en yüksek doğruluk ve en hızlı sonuç odaklarını göz önünde bulundurarak Sizleri çözüme götürür.

3D BASKI HİZMETİMİZ

3D Baskı (3 Boyutlu Baskı), ürün nesnenizin tasarımının bilgisayar ortamında oluşturulmuş 3D modelinin (CAD Data, Katı Model) katmanlı imalat yöntemiyle uygun teknoloji ve uygun malzeme seçilerek, 3D yazıcıda üretilmesidir.

 

3D datanın üretime uygunluğu kontrol edildikten sonra, 3D baskıyı kullanacağınız alana uygun olarak sert, esnek, mukavemeti yüksek, ısı dayanımı yüksek yada biyolojik anlamda uyumlu gibi amacınıza uygun malzeme ve teknoloji seçeriz. 

Teknolojik 3D yazıcılar ve mühendislik malzeme bilgisi tecrübemiz ile en efektif malzeme seçimi sayesinde, talebiniz doğrultusunda 3D baskı hizmeti sağlıyoruz.

Teklif Alın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

3D TASARIM VE GÖRSELLEŞTİRME

Teknik çizimler eğer 2 boyutlu ise her müşteri için anlaşılır değildir. Bu gibi durumlarda 3 boyutlu görselleştirmelere başvurulur. Amaç müşteriyi en iyi şekilde etkileme ve projeyi betimleyici şekilde ifade etmektir.

 

Son zamanlarda 3 boyutlu modelleme ve görselleştirme teknikleri ürünlerin, makinaların veya yapıların sunum, pazarlama ve satış aşaması için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca günümüzde artan rekabet ortamında satıcıya maliyet ve reklam açısından pozitif olarak yansımaktadır.

 

3D animasyon ile iç ve dış mekanlar 3 boyutlu videolar ile

akılda kalıcı biçimde görsel şölene dönüşebilmektedir. 

 

Efektif ve kaliteli reklam,

 

Kolay anlaşılır, etkili, gerçekçi görsellikte ve kaliteli sunum,

 

Proje tamamlanmadan önce maliyeti yükseltebilecek unsurları henüz tasarım aşamasındayken çözme olanağı,

 

Projenizin tamamlanmış halini müşterinize önceden göstererek müşterinizin aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak,

 

Galeri için tıklayınız.

Endüstriyel sektörlerde yapmış olduğumuz mühendislik , 3d katı model ve 3d dizayn tasarımlarımızın yanısıra Siz'lere sunduğumuz başlıca hizmetlerimiz;

3D Modelleme

3D Animasyonlar

3D Dış ve iç mekanlar  

3D Ters projeksiyon projeleri

3D Sunumlar

3D Eğitimler

3D Prizma projeleri

3D Render

3D Fuar Stand Tasarımı

3D Mimaride gece ve gündüz tek kare render veya animasyonu

3D Peyzaj Görselleştirme ve animasyon

3D Wall Mapping projeleri

3D VR (Virtual reality) projeleri

3D Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) projeleri

Günümüzde firma veya ürünlerinizi 3D Animasyon ile betimlendiğimiz gibi artık logolarınızı da 3D Animasyon Logo olarak yapılmaktadır.
Logolarınızı daha etkili ve çarçıpı bir şekilde şirktetinizi anlatan efektif senaryolar ile 3d animasyon logo şekline dönüştürmemiz için bizlere ulaşınız!

bottom of page