Endüstriyel Soğutma Dolapları

Ürünleri tap taze ve uzun süre saklayabilmek ve sergileyebilmek için endüstriyel soğutucular olmazsa olmazlarımız arasındadır. Büyük çaplı işletmelerden olan oteller, restoranlar ve benzeri işletmelerde küçük soğutucular ihtiyacı karşılayamadığından büyük çaplı soğutuculara ihtiyaç doğmuştur.

Soğutmalar arasında endüstriyel soğutma dolapları bu ihtiyaçları karşılayacak kapasitededir. Özel imalatlarımız ile her mekâna göre soğutucu çeşitleri mevcuttur. Özel imalatlarımız ile etkileyici ve ürünlerinize özel imalatlarımız sayesinde satışlarınız da artacaktır.

Kullanıldığı sektörün karekteristiğine uygun malzemeler ve ekipmanlar ile dizayn edilen endüstriyel soğutucuların siparişleri en kısa sürede teslim edilmektedir.

Oz Proje mühendislerinin araştırmalarıyla soğutma sistemlerinin tekniği hakkında bilgiler;

Bir soğutma çevrimi, soğutucu bir akışkanın ısıyı emmesi ve daha sonra yayması ile oluşan değişikliklerin tanımlandığı, bir soğutucu içinde gerçekleşen çevrimdir.

Çevrim döngüsü şu şekildedir:

Kompresör tarafından alçak basınçtaki soğutucu akışkan yüksek basınca çıkartılarak buradan kondensere yollanır kondenserde yoğuşma oluşturulur ve genleşme valfinden geçerek alçak basınç sıvı hale dönüştürülür ve buradan evaparator vasıtası ile soğutma gerçekleştirilir

Uygulamada, ısının düşük sıcaklıktaki kaynaktan, yüksek sıcaklıktaki ortama pompalanması ile depolama hacmi ya da yaşam alanı soğutulur. Isı normalde bunun tersi yönde bir hareket izlemektedir (yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru). Uygulamada yalıtımın önemide çok büyüktür. Bu nedenle düşük ısı iletim katsayısına sahip yalıtım malzemeleri kullanılır. Günümüz sistemlerinde sıkça kullanılanlarından başında Poliüretan gelir. Yalıtım, soğutulmuş alandaki düşük sıcaklığı korumak ve düşük sıcaklığa ulaşmak için gerekli enerji ve gücü düşürmek için kullanılır.

Soğutma çevriminin çalışma prensibi, matematik olarak Sadi Carnot tarafından 1824'de bir ısı makinesi ile tanımlanmıştır. Bir soğutucu tersinir çalışan bir ısı makinesidir.

En genel haldeki soğutucu sistemler, faz değişimli ısı pompasını temel alan çevrimi kullanır, bununla beraber absorbeli (soğurmalı) ısı pompaları da uygulamaların bir çoğunda kullanılır.

Soğutma Çevrimi Şeması:

1) Kondansör (Yoğuşturucu)

2) Genişleme Vanası (Kısılma Vanası olarak da rastlanabilir)

3) Evaporatör (Buharlaştırıcı)

4) Kompresör

Tamamen sizlerin ihtiyacına ve isteğine özel 3 boyutlu katı model dizayn tasarımlarımızın akabininde projelendirmelerimizle destekli imalathanelerimizde soğutma dolaplarınızı hayata geçirmekteyiz.

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • instagramlogo
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

Tel & Mobil: +90 216 374 97 99 & +90 535 833 82 32

Fax: +90 216 449 47 92

 

E-mail: info@ozproje.com

 

Kadıköy Ofis:  Caferağa Mah. Nailbey Sok. No:5/4 Kadıköy/İSTANBUL

Fabrika: Özvatan Caddesi Araylar Sanayi Sitesi A Blok No:3 Orhanlı - Tuzla / İSTANBUL

 

 

 OZ

®

PROJE

MÜHENDİSLİK 

© 2017 by OZ 3D DESIGN.
Proudly created with Oz 3D Design